اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: زمان غیبت و

عضو كوشا
    صلوات : 97880 دلنوشته : 72
    برای اصیل بودن کافی است که دروغ نگویی... آغاز اصالت خوب همین است که... نخواهی چیزی باشی که نیستی
    نوشته : 145 تشکر : 20
    مورد تشکر: 58 در 44 پست
    دریافت : 0 آپلود : 0
    وبلاگ : 0
    خادم مهدی آنلاین نیست.

زمان غیبت و

بسم رب المهدی
    انسان در زمان غیبت امام زمان (عج) می تواند کاری کند که از محرومیتهای این زمان تاریک نجات یابد. چرا که زمان غیبت مانند افتادن حضرت یونس (ع) در شکم ماهی ، تنبیه و مجازاتی است که خداوند به ما وارد نموده است.
    ما مردم زمان غیبت کاری کرده ایم که در شکم تاریک ماهی بزرگی به نام " زمان غیبت " گرفتار شده ایم و از نور معنویت و فضای باز زندگی انسانی سرشار از صلح و صفا و برادری محروم گشته ایم.
    اکنون چنانچه به خطای خود اعتراف کنیم و راه توبه و تزکیه نفس را در پیش گیریم و مانند حضرت یونس (ع) ، خداوند بزرگ را از اینکه بدی و ناراحتی برای ما خواسته باشد مبرّا نماییم و خود را مقصر معرفی کنیم ، از درون شکم ماهی عظیم " زمان غیبت " نجات خواهیم یافت.
    انسان می تواند با قبول نمودن تقصیرات خویش و منزه دانستن خداوند قدم در مرحله توبه گذاشته و راه بازگشت به صفات انسانی را در پیش گیرد و خود را از تاریکی های صفات رذیله نجات دهد و این را بداند که هر ناراحتی و مشکلی که در زمان غیبت به انسان می رسد از صفات رذیله اوست و تنها راه نجاتش آن است که خود را از آلودگی های روحی نجات دهد.
    کسانیکه می خواهند خود را از این تاریکی ها نجات دهند ، باید از " ذکر یونسیه " شروع کنند و ذکر یونسیه این است " لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین "" خدایا تو تنها معبود و پروردگار عالم هستی ولی پاک و منزهی از اینکه برای من محرومیتی خواسته باشی. این خود من هستم که به خودم ظلم کردم و باعث شدم تو مرا مجازات و تنبیه نمایی گفتن ذکر یونسیه یک شرط مهم و اساسی دارد آن شرط این است که انسان قلبا" به خطای خود معترف باشد و بداند علت محرومیت از امتیازات زندگی در زمان ظهور امام زمان (عج) اعمال خود اوست. زیرا خداوند متعال هیچگاه محرومیت از نور امام زمان (عج) را برای کسی نخواسته و نمی خواهد. لذا انسان نباید علت عدم موفقیت در پیشرفت و کمالات روحی خود را به گردن زمان غیبت بیندازد و بگوید چون در زمان غیبت بودیم ، نمی توانستیم از نور امام زمان (عج) استفاده کنیم.اللهم عجل لولیک الفرج

2.  

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)