اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِدا ‏وَ ناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: حقیقت جوان

 1. #1

  عضو كوشا
  تاریخ عضویت : جنسیت November 2015
  نوشته : 189 تشکر : 11
  مورد تشکر: 62 در 43 پست
  وبلاگ
  5
  دریافت : 0 آپلود : 0
  وبلاگ : 5
  انتظار موعود آنلاین نیست.

  Star حقیقت جوان
  ✳️حقیقت جوان✳️
  🌟جوان باید کسی باشد که حضرت بقیة الله الاعظم ((روحی فداه)) سر در گوش او کند اسرار نظام وجود را در جان او بریزد.
  🔵در خواب و بیداری با حضرت بقیة الله الاعظم ارتباط وجودی برقرار کند.
  🔴جوان آن کسی است که منتظر حضرت بقیة الله الاعظم است. منتظر است یعنی چه؟ انتظار دو جور است. یک وقت منتظریم آقا را تنزل بدهیم بیاریم پایین یک وقت هم یک وقتی نه منتظریم ما بالا برویم خدمت آقا برسیم آنی که الان از انتظار در ذهن جامعه مردم ما به تمامه جا افتاد قسم اول است انتظار به این معنا که حضرت بقیة الله الاعظم را پایین بکشیم.
  🔵شما بیا پایین ما نمی آییم، ما را گفتند که گناه کنیم، ما را گفتند یَمْلُّأ الله بِهِ الاَرضَ قِسطاً و عدلاً کَمَا مُلِئَت ظلماً و جورا، حالا بعضی این را هم می گویند، می گویند که هر چه می توانید بیشتر گناه را رواج بدهید، بیشتر دزدی ها را رواج بدهید، بیشتر بیچارگی ها را در اجتماع رواج بدهید، برای اینکه حضرت بقیة الله الاعظم آن روزی ظهور میکند که ظلم و جور عالم را فرا گرفته باشد.
  🔴حضرت بیاید عالم را پر از قسط و عدل کند. خب شما چه ضرورت دارد ظلم و جور را به این صورت معنا کنید؟
  🔵زمینی که تشنه هست آب میخواهد آن اگر آب نداشته باشد به او ظلم میشود، اگر درختی که نیازمند هوا و آب و غذا و خاک است اگر ما او را طوری ببندیم روی سرش چیزی را بکشیم او را هوا ندهیم این ظلم به آن درخت است.
  🔴اگر ما به این چشممان غذای دیدن ندهیم، این ظلم به چشم است، اگر به گوش غذای شنیدن ندهیم این ظلم به گوش است، اگر به قلب معرفت القاء نکنیم این ظلم به قلب است يملَُأ الله بِهِ الأرض قسطا و عدلا، این زمین، زمین جان من و شماست جان من و شما بخاطر نداشتن حضرت بقیة الله الاعظم غذا ندارد ما منتظریم تا حضرت تشریف بیاورند به یک معنی ما منتظریم تا ما بالا برویم به خدمت حضرتش مشرف بشویم، عرض کنیم آقا زمین دل ما خراب شده، صفحه جان ما تاریک است، قلب ما تیره شده است، دل ما را چرک گرفته است، گوش ما حرف حق نشنیده، چشم ما چشم حق بین شما نشده.
  🔵آقا بیا یملا الله الارض قسطا و عدلا تشریف بیار. حضرت بقیة الله آمده همه علما میشوند، همه به کمال میرسند، باز هم همین روند است.
  🔴او که از پیغمبر بالاتر نیست، او که از امام مجتبی بالاتر نیست، او که از سیدالشهداء بالاتر نیست، او فرزند این بزرگان است.
  🔵آن آقا هم که تشریف فرما بشوند همین حوزه هست و همین دانشگاه و همین درس و بحث و همین زحمت کشیدن، شب داشتن، سکوت کردن، خلوت و چله نشین و اذکار و قرائت قرآن و انسان بودن و ادب داشتن و طهارت حفظ کردن از محضر حضرتش بهره بردن است.
  🔴امام حسن در روایت به سیدالشباب اهل جنه شناخته شده است شاب و شباب در لفظ عرب به جوان می گویند.
  🔴معلوم میشود تمام کسانی که در بهشت محشور می شوند همه جوانند.
  🔵اصطلاح روایات ما اینست که همه بهشتی ها به صورت جوان محشور میشوند، حتی از ظواهر روایات و گفته های اهل بیت ما اینطور استنباط میشود که از جنبه چهره ظاهری باید تمام اهل بهشت بصورت جوان محشور بشوند.
  🔵سرّش در این است که جوانی در حقیقت تازگی اوصاف انسانی است. الان هم راجع به جناب امام حسین علیه السلام و امام مجتبی علیه السلام، قرآن و روایات ما هر دو بزرگوار را به عنوان "سیدالشباب اهل الجنه “ معرفی میکند که تمام اهل بهشت جوانند.
  🔴در بین این جوانها دو تا جوانند که آقایند. باید تمام جوانها به این دو جوان که سیداند، آقایند، سمت سیادت دارند، سمت سروری دارند، بر همه جوانان عالم اقتدا کنند.
  🔵آنوقت طبق این بیان جوان کیست؟ جوان آن ست که باید به درجه ای برسد که به روح مراتب عالم وجود صعود پیدا کند، جوان کسی است که باید آنچنان بالا برود قلب عالم امکان بشود، جوان کسی است که اگر تمام علوم شهودی و لدنی را جمع کنیم بخواهیم به صورت یک کتاب کاملی بنویسیم باید آن جوان آن کتاب کامل علم لدنی عالم بشود.
  🔴درست جوانان عزیز به بحث توجه کنید، جوان کسی است که عین شهود است. اگر علمی به علم شهودی ختم میشود باید جوان هر چه زودتر بکوشد خودش را به علم شهودی برساند.
  🔴جوان کسی است که گنجینه اسرار حقیقت محمدیه «ص» است، که اگر پیغمبر اکرم را اسراری است در نظام هستی، باید جوان کسی بشود که مخزن و گنجینه این اسرار بشود، این اسرار در جان او جای بگیرد این اسرار در او پیاده بشود چون او قریب العهد به مبتدا است، چون تازه از عالم اله پیاده شد، از طرفی هنوز دنبال دنیا نرفته و شکار دنیا نشده است باید کار را بجایی برساند که گنجینه اسرار پیغمبر بشود، امین معبود بشود.
  📘منبع:فرمایشی از حضرت استاد، آیت الله صمدی آملی شرح رساله نهج الولایه


 2. انجمن یار غائب

  انجمن یار غائب

  موضوعات تصادفی این انجمن

  لیست موضوع های تصادفی این انجمن :

   

 3. #2

  عضو كوشا
  تاریخ عضویت : جنسیت November 2015
  نوشته : 189 تشکر : 11
  مورد تشکر: 62 در 43 پست
  وبلاگ
  5
  دریافت : 0 آپلود : 0
  وبلاگ : 5
  انتظار موعود آنلاین نیست.  ✳️جوان امین معبود عالم است✳️
  جوان باید امین معبود بشود، معبود عالم خداست. این خداوند امینی می خواهد، امینش کسی است که
  امانت الهیه را محفوظ بدارد.
  جوان کسی باید باشد که امانت دار حق بشود“ آن الله یامر أن تعدوا الامانات الی اهلها“ خداوند امر میکند که امانت را به اهل امانت سپرد.
  خدای هم اگر بخواهد امانتی را به کسی بسپارد، باید به کسی بدهد که آن کس امانت دار اسرار الهی باشد و لذا جوان کسی است باید امین الله باشد، اینکه پیغمبر اکرم در دوران جوانی در ابتدای زندگی در بین آن عرب جاهلی صدر اسلام، و قبل از اسلام، عربی که بچه ها و دختر بچه ها زنده به گور می کردند، عربی که به تعبیر امیرالمؤمنین علیه السلام در نهج البلاغه و قتی دوران جاهلیت را وصف میکند، دیگر دوره هیچ یک انبیاء به جهل دوره پیغمبر اکرم نمی رسید، در بین دوران آن جهالت و بیچارگی مکه و مدینه و حجاز آن رباخواری آن رباخوران سر شناس مکه و مدینه، آن سرمایه دار های جنایتکار آن روز، آن مردم بدبخت و بیچاره آن روز، یک کسی خودش را محفوظ نگه داشت، طهارتش را حفظ کرد، صداقت و امانت خودش را حفظ کرد، به لقب شریف امین نامیده شد.
  منبع: فرمایشات حضرت استاد، آیت الله صمدی آملی رساله نهج الولایه، جلسه چهاردهم.

 4. تشكر : کوثر114 (22/05/2016)
 5. #3

  دوست جدید
  تاریخ عضویت : جنسیت June 2018
  نوشته : 1 تشکر : 0
  مورد تشکر: 0 در 0 پست
  دریافت : 0 آپلود : 0
  وبلاگ :
  Control4.ir آنلاین نیست.

  خانه هوشمند
  نقل قول نوشته اصلی توسط انتظار موعود نمایش پست
  ✳️جوان امین معبود عالم است✳️
  ������جوان باید امین معبود بشود، معبود عالم خداست. این خداوند امینی می خواهد، امینش کسی است که
  امانت الهیه را محفوظ بدارد.
  ������جوان کسی باید باشد که امانت دار حق بشود“ آن الله یامر أن تعدوا الامانات الی اهلها“ خداوند امر میکند که امانت را به اهل امانت سپرد.
  ������خدای هم اگر بخواهد امانتی را به کسی بسپارد، باید به کسی بدهد که آن کس امانت دار اسرار الهی باشد و لذا جوان کسی است باید امین الله باشد، اینکه پیغمبر اکرم در دوران جوانی در ابتدای زندگی در بین آن عرب جاهلی صدر اسلام، و قبل از اسلام، عربی که بچه ها و دختر بچه ها زنده به گور می کردند، عربی که به تعبیر امیرالمؤمنین علیه السلام در نهج البلاغه و قتی دوران جاهلیت را وصف میکند، دیگر دوره هیچ یک انبیاء به جهل دوره پیغمبر اکرم نمی رسید، در بین دوران آن جهالت و بیچارگی مکه و مدینه و حجاز آن رباخواری آن رباخوران سر شناس مکه و مدینه، آن سرمایه دار های جنایتکار آن روز، آن مردم بدبخت و بیچاره آن روز، یک کسی خودش را محفوظ نگه داشت، طهارتش را حفظ کرد، صداقت و امانت خودش را حفظ کرد، به لقب شریف امین نامیده شد.
  ������منبع: فرمایشات حضرت استاد، آیت الله صمدی آملی رساله نهج الولایه، جلسه چهاردهم.

  ممنون/استفاده کردیم
  خانه هوشمند
  هوشمندسازی
  موسیقی هوشمند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

کانال یار غائب